Jesteśmy UNIWERSYTETEM! Dołącz do nas, zostań studentem UBB!

Obrony doktorskie na Wydziale Humanistyczno-Społecznym

Data: 14.10.2024 Kategoria: Komunikaty

W listopadzie 2015 roku Wydział Humanistyczno-Społeczny ówczesnej Akademii Techniczno-Humanistycznej na mocy uchwały Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów otrzymał prawo nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinie literaturoznawstwo. Przed 30 kwietnia 2019 roku na WHS otwartych zostało pięć przewodów doktorskich. Jeden z nich zakończył się w maju 2021 roku nadaniem stopnia doktora nauk humanistycznych panu mgrowi Mateuszowi Żyle, absolwentowi bielskiej polonistyki. W najbliższych dniach: 16 i 23 października odbędą się kolejne dwie obrony w tzw. starym trybie (tj. realizowane według wcześniejszych przepisów poza Interdyscyplinarną Szkołą Doktorską). W środę 16.10 w Sali Senatu UBB (o godz. 11.00) rozpocznie się obrona rozprawy doktorskiej pani mgr Joanny Sokołowskiej-Czarneckiej pt. "Kobiety (u) Miłosza. Studium analityczno-interpretacyjne". Promotorem pracy jest prof. dr hab. Marek Bernacki, a promotorką pomocniczą dr hab. Aleksandra E. Banot, prof. UBB. Tydzień później, tj. w środę 23.10 w Sali Senatu (o godz. 10.00) odbędzie się obrona rozprawy doktorskiej pana mgra Aleksandra Sapińskiego pt. "Literacko-językowy obraz człowieka sukcesu w księgach Nowego Testamentu" napisanej pod kierunkiem dr hab. Jolanty Szarlej, prof. UBB. Oba niecodzienne wydarzenia, które odbędą się podczas  nadzwyczajnych posiedzeń Rady Dyscypliny Literaturoznawstwo, potwierdzają  potencjał oraz systematyczny rozwój naukowy pracowników badawczo-dydaktycznych Wydziału Humanistyczno-Społecznego.

prof. dr hab. Marek Bernacki,
Przewodniczący Rady Dyscypliny Literaturoznawstwo UBB