Jesteśmy UNIWERSYTETEM! Dołącz do nas, zostań studentem UBB!

Wydział Humanistyczno-Społeczny UBB w czołówce w rankingu Perspektywy 2024

Data: 26.06.2024 Kategoria: Komunikaty

Z wielką radością i dumą informuję, iż w najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024 prowadzone na Wydziale Humanistyczno-Społecznym UBB kierunki studiów znalazły się w ścisłej czołówce, wśród wiodących ośrodków akademickich w Polsce.

W najlepszej dziesiątce w kraju w swoich kategoriach znalazły się:

• pedagogika – 6. miejsce
  • filologia angielska – 9. miejsce
  • filologia polska – 9. miejsce
  • filologia hiszpańska – 9. miejsce (po raz pierwszy odnotowana w kategorii: Filologie obce i lingwistyka)

Kapituła Rankingu 2024, której przewodniczył prof. Michał Kleiber, doceniła prestiż naszych kierunków, biorąc pod uwagę: kategorie naukowe, potencjał dydaktyczny i naukowy, ekonomiczne losy absolwentów oraz umiędzynarodowienie.

Serdecznie gratuluję wszystkim Pracownikom oraz Studentom i Absolwentom, których zaangażowanie przyczyniło się do tego sukcesu!

prof. dr hab. Ernest Zawada
Dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego